Linie i bilety lotnicze LOT

Polskie Linie Lotnicze LOT to najstarszy i największych polski przewoźnik lotniczy, funkcjonujący na rynku od 1929 roku. Od samego początku istnienia linie te systematycznie rozwijają się zarówno w zakresie wymiany i uzupełniania swojej floty o nowe modele samolotów, a także o nowe siatki połączeń, w tym zarówno połączeń krajowych, jak i zagranicznych, a także kontynentalnych. Dla swoich klientów, linie te przygotowały specjalny program lojalnościowy „Miles & More”, umożliwiający zbieranie punktów za każdy przelot, a następnie ich wymianę na obniżki, bądź dodatkowe usługi.

Ponadto, w związku z wejściem na rynek polski tanich linii lotniczych, oferujących tanie bilety lotnicze na tanie loty i tanie przeloty, które jednocześnie odebrały znaczną część udziału w rynku liniom regularnym, PLL LOT uruchomiło w 2004 roku tanie linie lotnicze Centralwings, oferujące tanie bilety lotnicze na połączenia realizowane do wielu krajów i miast europejskich. W ten sposób linie regularne zdobywają nowych klientów dzięki tanim liniom lotniczym, co w dalszym ciągu zapewnia im zajmowanie pozycji lidera na polskim rynku lotniczym.

W bieżącym roku firma PLL LOT zadecydowała jednak o likwidacji swojej spółki Centralwings. Wracając do przeszłości, pierwsze połączenie PLL LOT odbyło się w 1920 roku na trasie Warszawa – Katowice. Natomiast pierwsze połączenie europejskie odbyło się dziesięć lat później na trasie Warszawa – Bukareszt, a następne uruchamiano połączenia do: Aten, Bejrutu i Helsinek. Flota linii składa się z nowoczesnych samolotów marek Embraer oraz Boeing. Samoloty te pomalowane są zgodnie z symbolem firmy – na kolor biały z granatowo pomalowaną lotką tylną oraz dużym logo firmy – napisem „LOT”.

Linie LOT – kierunki lotów

Obecnie PLL LOT realizuje loty i przeloty na 56 trasach międzynarodowych, docierając do wielu miast Europy, Kanady, Ameryki Północnej oraz Azji. W ramach Europy bilety lotnicze można nabyć przede wszystkim na połączenia krajowe firmy, realizowane pomiędzy Warszawą, a Krakowem, Rzeszowem, Katowicami, Wrocławiem, Poznaniem, Szczecinem i Gdańskiem.

W ramach połączeń europejskich samoloty linii PLL LOT docierają m.in. do: Pragi w Czechach, Wiednia w Austrii, Monachium, Hamburga, Frankfurtu Dusseldorfu oraz Berlina w Niemczech, Budapesztu na Węgrzech, Bukaresztu w Rumunii, Atenach w Grecji, Sofii w Bułgarii, Rzymu, Mediolanu i Nicei we Włoszech, Madrytu i Barcelony w Hiszpanii, Paryża we Francji, Londynu w Wielkiej Brytanii, Kopenhagi w Danii, Amsterdamu w Holandii, Brukseli w Belgii, Sztokholmu w Szwecji, Helsinek w Finlandii, Petersburga i Moskwy w Rosji, Rygi w Łotwie, Wilna na Ukrainie, Mińska w Białorusi, a także Kijowa, Lwowa i Odessy na Ukrainie. W Azji pasażerowie wykupić mogą bilet lotniczy na połączenie do Tel Awiwu oraz Pekinu; zaś w Kanadzie do Toronto, a w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, do: Nowego Jorku, Newark oraz Chicago.