Loty Warszawa – Amsterdam

Przeloty Warszawa – Amsterdam

Linie Lotnicze LOT do Holandii

Polskie linie lotnicze LOT są najstarszym przewoźnikiem powietrznym w Polsce, a także jednym z najstarszych na świecie. Posiada on bardzo rozbudowaną flotę składającą się z samolotów: Boeing, Embraer oraz ATR. W 2004 roku, w związku z inwazją tanich linii lotniczych do Polski, LOT również utworzył swoje własne tanie linie lotnicze Centralwings. Bazą LOT-u jest port lotniczy Warszawa Okęcie, jednak samoloty tych linii korzystają także z polskich portów lotniczych w Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu i Rzeszowie. Loty i przeloty tych linii lotniczych odbywają się do wielu miast nie tylko Europy, ale i Azji, a także Ameryki Północnej.

Sprzedaż biletów lotniczych do Amsterdamu:

801 005 059 lub 32 728 30 95

Jednym z proponowanych przez PLL LOT połączeń jest przelot samolotem na trasie Warszawa – Amsterdam – Warszawa. Warszawa jest stolicą Polski oferującą turyście wiele atrakcji, w tym, na szczególną uwagę zasługuje Stare Miasto – najbardziej malowniczy zakątek miasta, a także trakt królewski – trasa prowadząca wśród pięknych pałaców, kościołów, kamienic, pomników oraz parków. Położone nieopodal centrum miasta lotnisko Warszawa Okęcie jest największym portem lotniczym w Polsce, obsługującym ponad 70% ruchu pasażerskiego w naszym kraju. Do dyspozycji pasażerów przekazano tu kilka tysięcy miejsc postojowych na pobliskich parkingach, a także szereg ofert przygotowanych przez firmy mieszczące się na terenie lotniska, takie jak np.: możliwość wykupienia pakietu ubezpieczeniowego od ryzyk związanych z podróżą, skorzystanie z Internetu, wypożyczenie samochodu, wymiana waluty, czy skorzystanie z usług bankowych, w tym także wypłata pieniędzy z bankomatu. Aby dojechać z lotniska do centrum Warszawy należy skorzystać z jednej z dostępnych tam linii autobusowych nr 148, 175, 188 lub nocnych N32, lub wynająć taksówkę z postoju umieszczonego przed wejściem na lotnisko.

Amsterdam natomiast to największe miasto, a zarazem stolica Holandii. Miasto to słynie z radykalnej swobody tam panującej, a płynąca z tego życzliwość i serdeczność mieszkańców przyciąga ogromne rzesze turystów. Samoloty lecące w kierunku Amsterdamu lądują na lotnisku Schiphol, znajdującym się 15 km od centrum miasta, zajmującym czwarte miejsce w Europie pod względem wielkości. Istnieje wiele możliwości transportu do centrum Amsterdamu: taksówką, którą można wcześnie zamówić za pośrednictwem strony internetowej lotniska, jedną z dwóch linii autobusowych nr 197 lub 370, wypożyczonym na lotnisku samochodem, samochodem własnym uprzednio zostawionym na jednym z trzech ogólnodostępnych parkingach, bądź specjalnym parkingu dla vipów, a także pociągiem z pobliskiej stacji kolejowej, skąd można dotrzeć także do innych, bardziej oddalonych miast Holandii. Na lotnisku w Amsterdamie mieści się centrum handlowe Schiphol Plaza z wieloma różnorodnymi sklepami, supermarketem, restauracjami.

Do dyspozycji pasażerów znajdują się tam również liczne hotele, a dla chcących się rozerwać jest także kasyno, centrum medytacji, muzeum, a nawet propozycje wycieczek po mieście przygotowane przez biura podróży. Organizacją całego lotniska zarządza biuro obsługi klienta, a wszelkie informacje można także uzyskać w specjalnym programie wyświetlanym na dużym ekranie, bądź przy dotykowych, automatycznych stanowiskach informacyjnych. Bezpośrednie połączenie z Warszawy do Amsterdamu obsługują nie tylko Polskie Linie Lotnicze LOT, ale także holenderskie linie lotnicze KLM – najstarsze na świecie, tworzące obecnie jeden z największych holdingów transportowych w Europie z Air France. Sprawdź rozkład lotów LOT i wybierz inne atrakcyjne przeloty międzynarodowe lub loty krajowe PLL LOT I Eurolot.